Archiwum kategorii ‘Bez kategorii’

Gdy ciągle dzwonią do nas banki

Co jest o wiele bardziej denerwujące od dzwoniących do nas ludzi, którzy najzwyczajniej chcą wcisnąć nam kredyt? Cóż, o wiele bardziej denerwujące są telefony od pracowników wyższego szczebla, którzy najzwyczajniej w świecie są odpowiedzialni za odzyskiwanie zadłużenia.

Zaplanuj to, co nie do zaplanowania – załóż lokatę

Młodzi ludzie zazwyczaj żyją z dnia na dzień. To, co przyniesie kolejny jest dla nich niezwykłą przygodą i niewiadomą. W wielu przypadkach wynajmują mieszkania, pracują dorywczo i nie zastanawiają się nad tym, co będzie kiedyś w przyszłości.

Sposób na trudności finansowe

W każdym gospodarstwie domowym mogą pojawić się pewne problemy finansowe. Najczęściej wynikają one ze wzmożonej ilości wydatków, na przykład w okresie wakacyjnym, czy świątecznym.

Gdzie szukać korzystnie oprocentowanych lokat bankowych?

Jeżeli szukasz naprawdę atrakcyjnie oprocentowanej lokaty bankowej, najzwyczajniej w świecie najwyżej oprocentowanej oferty w Polsce, kto wie, może dzięki właśnie lekturze tego tekstu wszystkiego zdołasz się dowiedzieć? Miejmy przynajmniej taką nadzieję – szczególnie, iż temat jest niesamowicie godny uwagi, co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości.

Jak efektywnie korzystać z konta bankowego

Jak efektywnie korzystać z konta bankowego

Własne konto oszczędnościowe oraz bankowe może przynieść spore profity z tytuły jego wykorzystania. Warto więc dowiedzieć się w jaki sposób nim zarządzać, aby wyciągnąć dla siebie jak najwięcej efektywnych korzyści. Poniżej znajdzie się krótki poradnik, który dokładnie opisuje działania bankowców. Trzeba pamiętać, że to są dobrze wyszkoleni ekonomiści – wiedzą więc jak wykorzystywać niewiedzę swoich […]

Wybór dobrej pożyczki

Wiele osób przyznaje w dzisiejszych czasach, że ich rodziny cierpią z powodu problemów finansowych. Najczęściej wynika to z dodatkowych wydatków, które pojawiają się niespodziewanie, ale wymagają szybkiej reakcji. Jeżeli istnieje możliwość pożyczenia pieniędzy od rodziny, jest to z pewnością najlepsze rozwiązanie. Niekiedy nie ma jednak takiej możliwości i trzeba zdecydować się na inne źródło pomocy. […]

Nowe uwarunkowania rynkowe

Warunki rynkowe w sektorze kredytowym zmieniają się błyskawicznie i nie do poznania. Obecnie rywalizacja między firmami prywatnymi sprzedającymi pożyczki pozabankowe jest tak silna, że wielu obywateli już w ogóle nie korzysta z pomocy banków komercyjnych, ale umiejętnie wybiera spośród oferty dziesiątek najróżniejszych firm pożyczkowych.

Budowanie silnej marki

Stworzenie od podstaw silnej regionalnej marki nie jest prostym zadaniem i wymaga odpowiedniej wiedzy biznesowej, samozaparcia oraz odpowiedniego modelu biznesowego, który później się przyjmie.

Kredyty samochodowe i kredyty gotówkowe na samochód – podobieństwa i różnice

Kredyty samochodowe i kredyty gotówkowe na samochód - podobieństwa i różnice

Przymierzając się do zakupu samochodu często uświadamiamy sobie, że nie będziemy mogli pozwolić sobie na zbyt duży wydatek, jeśli nie skorzystamy z pomocy banku. Oczywiście, instytucja ta jest nam w stanie zaproponować przynajmniej kilka interesujących rozwiązań, wśród których najciekawiej prezentują się kredyty samochodowe oraz kredyty gotówkowe na samochód. Czym różnią się zatem oba rozwiązania?

Jak się chronić przed ryzykiem stopy procentowej?

Mniej wrażliwe na zmiany cen są fundusze obligacje, które posiadają zmienneoprocentowanie. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że mechanizm naliczania odsetek wbudowany jest dynamiczny wskaźnik, np. inflacja czy WIBOR, który regularnie dostosowuje się do zmian na rynku.