Finansowanie zakupu domu lub mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego

Finansowanie zakupu domu lub mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego

 

Skorzystanie z kredytu hipotecznego może pozwolić nie tylko na zakup gotowego budynku czy mieszkania, ale i na sfinansowanie budowy własnego domu od fundamentów.

Kupić czy wynajmować?

Choć wielu osobom chodzi po głowie zakup domu lub mieszkania na własność, to często brakuje im odwagi, aby to zrobić. Tymczasem w wielu przypadkach zaciągnięcie kredytu hipotecznego i sfinansowanie przy jego pomocy nowego miejsca zamieszkania jest rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym. Stosunkowo często zdarza się bowiem, że potencjalna comiesięczna rata takiego zobowiązania wynosi mniej aniżeli obecnie uiszczana opłata za wynajem. Jednocześnie po upływie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat otrzymujemy mieszkanie lub dom na zupełną własność, podczas gdy korzystając z zakwaterowania w lokalu kogoś innego nie zostanie nam zupełnie nic.

Zdolność kredytowa

Rozważając zaciągnięcie kredytu hipotecznego należy wziąć pod uwagę swoją zdolność kredytową. Pełni ona dla banku pewnego rodzaju wyznacznik stopnia naszej wypłacalności i w głównej mierze od niej zależy decyzja o przyznaniu (lub nie) finansowania. Na poziom zdolności kredytowej wpływa szereg czynników, spośród których najważniejsza pozostaje wysokość naszych dochodów. Na dalszym miejscu plasuje się obecność innych zobowiązań czy skuteczność ich spłacania w przeszłości.

Warto pamiętać, że nawet, jeśli bank pozytywnie oceni naszą zdolność kredytową, to warto samodzielnie przemyśleć wysokość zaciąganego kredytu i dostosować ją do naszych przewidywanych zarobków w przyszłości. Posiadanie zbyt dużego zobowiązania może bowiem stanowić potężne źródło stresu i pozbawić nas dużej części radości z posiadania własnej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Niemal każdy bank posiada w swojej ofercie nie tylko standardowy kredyt hipoteczny na zakup gotowego domu lub mieszkania, ale i kredyt przeznaczony na wybudowanie lub kontynuowanie budowy nowego budynku. W takim przypadku pieniądze często wypłacane są w kilku transzach, umożliwiających zakończenie poszczególnych etapów inwestycji, a postępy monitorowane są przez bank.

Więcej na https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html

Podobne wpisy:

Możesz dodać odpowiedź.

Dodaj odpowiedź