Archiwum kategorii ‘Firma’

Zalety systematycznego oszczędzania

Zalety systematycznego oszczędzania

Z planami oszczędnościowymi mamy możliwość małymi krokami zbudować swój majątek. Możliwe jest to już od 250 zł miesięcznie. Wysokość kwoty oszczędzania może jednak zmienić się w każdej chwili, niezależnie od tego, czy chcielibyście Państwo wpłacić więcej lub mniej. Wpłacony kapitał pracuje mimo to dalej na rzecz Państwa.

W co teraz warto inwestować?

W co teraz warto inwestować?

Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych oferują również plany systematycznego oszczędzania motywujące do regularnego odkładania i inwestujące Twoje środki m.in. w fundusze inwestycyjne. 

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Odłożone i stale rosnący kapitał na koncie oszczędnościowym to fundament planu finansowego. Warto dodać, że jest to jego absolutny minimum. Jednak ze swoimi oszczędnościami możesz zrobić znacznie więcej: Poluj na atrakcyjne lokaty.

Na początek – konto oszczędnościowe

Na początek – konto oszczędnościowe

Najlepiej jest pewną kwotę odkładać co miesiąc. Pamiętaj, że po prostu wtedy możesz wygospodarować sobie tę sumę z budżetu, i potraktować ją jako stały element domowych finansów, tak jak czynsz czy rachunek za telefon. Do takiego regularnego oszczędzania w pierwszej kolejności warto wykorzystać konto oszczędnościowe.

Zbuduj swój plan finansowy

Zbuduj swój plan finansowy

Oszczędzanie i pomnażanie oszczędności to przedsięwzięcie, które wymaga precyzyjnego planu działania. Jak się do tego zabrać? Niezależnie czy chcesz odkładać na przyszłoroczne wakacje czy na emeryturę za 40 lat – jak emerytura bez podatku to najważniejszy jest w tym miejscu dobry plan finansowy.

Systematyczne oszczędzanie na funduszach

Systematyczne oszczędzanie na funduszach

Oszczędzania trzeba się nauczyć, jednak nie wszystkim ta nauka przychodzi łatwo i bezproblemowo. Najłatwiej będzie rozpocząć oszczędzać, jeśli przed sobą mamy do zrealizowania jakiś cel. Przykładowo chcesz zakupić samochód, czy też wyjazd w wymarzone miejsce.

Jak skutecznie oszczędzać?

Jak skutecznie oszczędzać?

Regularne oszczędzanie wymaga sporej dyscypliny. Ponadto dodatkowe pieniądze zawsze łatwiej dybie wydać aniżeli odłożyć. Dlatego każdy, kto chciałby regularnie odkładać pewną kwotę, ale potrzebuje dodatkowej mobilizacji, może sięgnąć po tzw. plany systematycznego oszczędzania. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że motywują one do oszczędzania przez dłuższy okres czasu, np. 15 lat.

Platforma inwestycyjna

Platforma inwestycyjna

W programach inwestycyjnych ubranych w polisę mamy zazwyczaj do wyboru bardzo szeroki wachlarz funduszy lub portfeli modelowych. Niektóre z nich nie są dostępne dla drobnych ciułaczy poza tymi platformami. Oczywiście z tego urodzaju trzeba umieć skorzystać. Nie wystarczy tylko, że jest on w zasięgu ręki. Wysokie opłaty = niższe zyski.

Inwestowanie – wskazówki warte uwagi

Inwestowanie – wskazówki warte uwagi

Przymus odkładania powinien mieć każdy z nas. Co miesiąc musisz przez kilka lub kilkanaście lat odkładać na swoim koncie pieniądze. Czy chcesz, czy nie chcesz, możesz, czy nie możesz, jeśli podpiszesz umowę, będziesz musiał płacić. A co jeśli przestaniesz to robić? Umowa zostanie rozwiązana, a firma zwróci ci tylko część wpłaconego kapitału. Resztę potrąci na […]

Inwestycje

Inwestycje

W momencie kiedy przeciętny Kowalski wstąpi do jakiejś instytucji finansowej po poradę w kwestii długoterminowego oszczędzania to doradca zaproponuje mu w pierwszej kolejności plan systematycznego oszczędzania w polisie inwestycyjnej. Okazuje się, że osoby, które często biorąc udział w podobnych spotkaniach wiedzą, że jest to praktycznie odruch bezwarunkowy każdego pracownika banku lub pośrednika finansowego.