Archiwum kategorii ‘Inwestycje’

Fundusze inwestycyjne wysokiego ryzyka!

Fundusze inwestycyjne wysokiego ryzyka!

Ryzyko jest wpisane we wszelkie inwestycje na rynku kapitałowym, towarowym, czy też walutowym. Zakup papierów wartościowych jest zawsze związany z ryzykiem inwestycyjnym. W przypadku pewnych instrumentów i strategii inwestowania to ryzyko jest mniejsze, a przy pozostałych może osiągać naprawdę duże rozmiary, oferując przy tym niebywałą stopę zwrotu z inwestycji!

Projekty B+R – co to takiego?

Projekty B+R – co to takiego?

Dotacje unijne stanowią ważny element finansowania przedsięwzięć wspomagającym rozwój rodzimej gospodarki. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, istnieją różne programy, priorytety i działania, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalną alternatywę. Głównym celem funduszy unijnych jest finansowe wsparcie realizowanych przedsięwzięć, dotacje mogą wynieść nawet 80% środków kwalifikowanych, co dla wielu podmiotów oznacza realną szansę […]

Pozyskiwanie nowych klientów

Pozyskiwanie nowych klientów

Uczestnicy funduszy inwestycyjnych bardzo dokładnie śledzą nie tyle wyniki makroekonomiczne spływające z całego świata, ile wyniki własnego funduszu.

Pomoc ze strony profesjonalistów

Pomoc ze strony profesjonalistów

Samodzielne inwestowanie na giełdzie i innych instrumentach finansowych jest możliwe dzięki nowoczesnym portalom tradingowym, a coraz częściej także odpowiednim aplikacjom mobilnym. Można po wpłaceniu dowolnej sumy na swoje konto rozpocząć inwestowanie takich oszczędności czy to na rynkach forex, klasycznych akcjach, obligacjach, ale także na kontraktach krótkoterminowych czy opcjach binarnych.

Zalety systematycznego oszczędzania

Zalety systematycznego oszczędzania

Z planami oszczędnościowymi mamy możliwość małymi krokami zbudować swój majątek. Możliwe jest to już od 250 zł miesięcznie. Wysokość kwoty oszczędzania może jednak zmienić się w każdej chwili, niezależnie od tego, czy chcielibyście Państwo wpłacić więcej lub mniej. Wpłacony kapitał pracuje mimo to dalej na rzecz Państwa.

W co teraz warto inwestować?

W co teraz warto inwestować?

Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych oferują również plany systematycznego oszczędzania motywujące do regularnego odkładania i inwestujące Twoje środki m.in. w fundusze inwestycyjne. 

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Odłożone i stale rosnący kapitał na koncie oszczędnościowym to fundament planu finansowego. Warto dodać, że jest to jego absolutny minimum. Jednak ze swoimi oszczędnościami możesz zrobić znacznie więcej: Poluj na atrakcyjne lokaty.

Na początek – konto oszczędnościowe

Na początek – konto oszczędnościowe

Najlepiej jest pewną kwotę odkładać co miesiąc. Pamiętaj, że po prostu wtedy możesz wygospodarować sobie tę sumę z budżetu, i potraktować ją jako stały element domowych finansów, tak jak czynsz czy rachunek za telefon. Do takiego regularnego oszczędzania w pierwszej kolejności warto wykorzystać konto oszczędnościowe.

Zbuduj swój plan finansowy

Zbuduj swój plan finansowy

Oszczędzanie i pomnażanie oszczędności to przedsięwzięcie, które wymaga precyzyjnego planu działania. Jak się do tego zabrać? Niezależnie czy chcesz odkładać na przyszłoroczne wakacje czy na emeryturę za 40 lat – jak emerytura bez podatku to najważniejszy jest w tym miejscu dobry plan finansowy.

Systematyczne oszczędzanie na funduszach

Systematyczne oszczędzanie na funduszach

Oszczędzania trzeba się nauczyć, jednak nie wszystkim ta nauka przychodzi łatwo i bezproblemowo. Najłatwiej będzie rozpocząć oszczędzać, jeśli przed sobą mamy do zrealizowania jakiś cel. Przykładowo chcesz zakupić samochód, czy też wyjazd w wymarzone miejsce.