Archiwum kategorii ‘Księgowość’

Pomoc finansowa online

Rynek pożyczek pozabankowych jest dzisiaj wyjątkowo mocno rozwinięty, dlatego konkurencja oddziałuje na wszystkich w sposób mocniejszy niż kiedykolwiek przedtem. Także banki odczuwają presję, ponieważ wielu ich klientów w trudniejszej sytuacji finansowej nie wierzy już w pomoc swojego własnego banku, tylko szuka pożyczki na rynku pozabankowym.

Pożyczki gotówkowe dla firm

provident

Marzenie o własnym biznesie bardzo często kończy się jedynie na planach, powodem czego jest brak odpowiedniej ilości pieniędzy. Niewiele jest bowiem rodzajów działalności, które można rozpocząć bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji. Zazwyczaj niezbędne jest przynajmniej kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych. W takiej sytuacji pojawia się pytanie – czy skorzystać z możliwości zaciągnięcia pożyczki gotówkowej? A […]

Dlaczego warto inwestować w fundusze

Dlaczego warto inwestować w fundusze

Podstawową korzyścią związaną z inwestycją w fundusze jest oczywiście rentowność tego rodzaju inwestycji. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na inwestycje w dłuższym horyzoncie czasowym, to zwykle fundusze inwestycyjne są najlepszą opcją. Zarówno pod względem wysokości potencjalnych zysków jak i ich stabilności.

Lokaty terminowe

Lokaty terminowe

Lokata terminowa jest jednym z najbardziej podstawowych produktów inwestycyjnych. Każdy inwestor, nawet jeśli nie boi się ryzykownych inwestycji giełdowych powinien posiadać w swoim portfelu inwestycyjnym lokaty terminowe. Zawsze także warto porównać zyski z potencjalnie bardziej ryzykownych inwestycji właśnie ze standardowymi lokatami bankowymi, gdzie bez większego wysiłku można wypracować określony zysk inwestycyjny.

Jak znaleźć naprawdę dobry fundusz inwestycyjny

Jak znaleźć naprawdę dobry fundusz inwestycyjny

W czasie wielkiego europejskiego kryzysu, który dotknął wiele krajów Starego Kontynentu mało kto decyduje się na inwestowanie pieniędzy na dłuższą metę. W ostatnich miesiącach fundusze mocno ucierpiały i wiele osób to zniechęciło, ale spora grupa wciąż wierzy w ich opłacalność, dlatego postaram się podpowiedzieć w jaki sposób wybrać najlepszy fundusz dla siebie.

Jak nie wolno inwestować na giełdzie

Jak nie wolno inwestować na giełdzie

Giełda papierów wartościowych to bardzo wymyślny twór i wiele osób się już na niej mocno sparzyło, ponieważ uważali się oni za rekiny biznesu, a w rzeczywistości okazali się płotkami, które straciły swój cały dorobek w przeciągu kilku tygodni. Grając na giełdzie przede wszystkim nigdy nie można poddawać się emocjom, ponieważ może okazać się to bardzo […]

Obligacje – czy się opłaca?

Obligacje – czy się opłaca?

Na rynku papierów wartościowych mamy bardzo szeroki wybór oferty, dlatego też wiele osób ma bardzo często problemy z tym na co się zdecydować. Inwestorów przede wszystkim możemy podzielić na tych, którzy są zwolennikami inwestowania w akcje oraz tych, którzy wolą obligację.

Kto nam może pomóc przy wyborze akcji

Kto nam może pomóc przy wyborze akcji

Myślę, że bardzo wiele osób ma niezbędny kapitał do inwestowania na giełdzie, ale jednocześnie się boi straty ciężko zarobionych pieniędzy. Takie podejście nie jest najlepsze, ponieważ pieniądz powinien na siebie zarabiać, a lokaty dostępne w bankach, szczególnie te krótkookresowe jedynie mogą pokryć stopę inflacji, a zysk który przynoszą jest bardzo nikły.

Jak kupować akcje

Jak kupować akcje

Osoby, które w ogóle nie znają się na giełdzie mogą mieć problem z tym zagadnieniem, ale z reguły nie sprawia to nikomu problemów. Początki przeważnie bywają trudne, dlatego też nie można się zrażać początkowymi niepowodzeniami. Na sam początek najlepiej jest zadać sobie pytanie, czym konkretnie są akcje. Kiedyś były to kawałki papieru, a dziś występują […]

Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie

Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie

Giełda papierów wartościowych to ciężki orzech do zgryzienia i odnoszą na niej sukces tylko osoby najlepiej przygotowane i poświęcające jej sporo czasu. Jak to zawsze bywa najtrudniejszy jest pierwszy krok i najwięcej osób się na nim zatrzymuje albo w ogóle boi się podjąć ryzyka. Takie podejście do sprawy jest niepoprawne, ponieważ jeżeli chodzi o giełdę […]